fbpx

Czy umiejętność programowania PLC wystarczy?

kurs-hmi

Obecnie rzadko tworzy się maszyny, które są obsługiwane za pomocą przycisków a informacje o stanie pracy są przedstawiane poprzez włączenie odpowiedniej diody LED.

sterowanie-przyciski

Obecne maszyny są dosyć skomplikowane. Napisanie kodu programu to nie wszystko. Operator musi w jakiś sposób wprowadzać parametry, zmieniać tryby pracy. Utrzymanie ruchu musi sprawdzić, jaki pojawił się błąd, zrobić diagnostykę.

Dlatego praktycznie każda maszyna posiada panel dotykowy (nazywany też HMI), aby w prosty sposób monitorować proces i pracę całej maszyny.  Stworzenie dobrej wizualizacji nie jest takie proste. Nie licząc tego, że musi ładnie wyglądać i być prosta w obsłudze to powinna zawierać funkcjonalności do kontroli i podglądu procesu i ogólnie wszystkich informacji z nim związanych. Ogólnie funkcjonalności, które posiada panel HMI.

Firmy szukające pracowników wymagają poza znajomością programowania sterowników PLC również umiejętności związanych z tworzeniem wizualizacji. Wynika to z faktu, że jedna osoba robi cały projekt. Znam to z doświadczenie, ponieważ też mam wyłącznie takie projekty.

programowanie-sterownika-plc

Czytasz mój blog, więc brakuje Ci tylko znajomości tworzenia wizualizacji. Chciałbym, abyś był pełnowartościowym pracownikiem i znalazł pracę w branży automatyki.

Z tego względu chcę Cię zaprosić w lipcu na szkolenie z wizualizacji. Poznasz tam wszystkie zagadnienia zaczynając od konfiguracji paneli HMI poprzez zarządzanie użytkownikami, tworzeniem receptur i kończąc na zapisie kopii zapasowych. To szkolenie odbędzie się tylko raz. Nie przewiduję kolejnych terminów.

wizualizacja

Szkolenie tym razem odbędzie się w Gdańsku. Pewnie nie masz jeszcze planów na wakacje, więc dobrze się składa. Ten kurs pozwoli Ci połączyć wypoczynek i przyjemną naukę.

Termin szkolenia to 14-15 lipiec. Zostały tylko 2 wolne miejsca na tą chwilę. Więcej szczegółów oraz zapis znajduje się tutaj.

Do zobaczenia na szkoleniu!

kurs-hmi

Podziel się tym wpisem na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Newsletter - Zapisz się i jako pierwszy otrzymasz najnowsze informacje