Obecnie rzadko tworzy się maszyny, które są obsługiwane za pomocą przycisków a informacje o stanie pracy są przedstawiane poprzez włączenie odpowiedniej diody LED.
Obecne maszyny są dosyć skomplikowane. Napisanie kodu programu to nie wszystko. Operator musi w jakiś sposób wprowadzać parametry, zmieniać tryby pracy. Utrzymanie ruchu musi sprawdzić, jaki pojawił się błąd, zrobić diagnostykę.
Dlatego praktycznie każda maszyna posiada panel dotykowy (nazywany też HMI), aby w prosty sposób monitorować proces i pracę całej maszyny. Stworzenie dobrej wizualizacji nie jest takie proste. Nie licząc tego, że musi ładnie wyglądać i być prosta w obsłudze to powinna zawierać funkcjonalności do kontroli i podglądu procesu i ogólnie wszystkich informacji z nim związanych. Ogólnie funkcjonalności, które posiada panel HMI.
Firmy szukające pracowników wymagają poza znajomością programowania sterowników PLC również umiejętności związanych z tworzeniem wizualizacji. Wynika to z faktu, że jedna osoba robi cały projekt. Znam to z doświadczenie, ponieważ też mam wyłącznie takie projekty.
Czytasz mój blog, więc brakuje Ci tylko znajomości tworzenia wizualizacji. Chciałbym, abyś był pełnowartościowym pracownikiem i znalazł pracę w branży automatyki.
Z tego względu chcę Cię zaprosić w lipcu na szkolenie z wizualizacji. Poznasz tam wszystkie zagadnienia zaczynając od konfiguracji paneli HMI poprzez zarządzanie użytkownikami, tworzeniem receptur i kończąc na zapisie kopii zapasowych. To szkolenie odbędzie się tylko raz. Nie przewiduję kolejnych terminów.
Szkolenie tym razem odbędzie się w Gdańsku. Pewnie nie masz jeszcze planów na wakacje, więc dobrze się składa. Ten kurs pozwoli Ci połączyć wypoczynek i przyjemną naukę.
Termin szkolenia to 14-15 lipiec. Zostały tylko 2 wolne miejsca na tą chwilę. Więcej szczegółów oraz zapis znajduje się tutaj.
Do zobaczenia na szkoleniu!