fbpx

Zestaw edukacyjny – SIMATIC S7-1200

zestaw-startowy-s7-1200

O zestawach startowych firmy Siemens na pewno słyszałeś. W październiku pisałem o nowym zestawie startowym składającym się ze sterownika S7-1200 i kilku elementów startowych. Zestaw SIMATIC S7-1200 PROMO charakteryzuje się bardzo korzystną ceną. Jednak większość młodych programistów PLC to uczniowie lub studenci. Wydawanie większej sumy na taki sprzęt nie każdy może sobie pozwolić. Więc jakie są sposoby uzyskania sprzętu?

Zestaw edukacyjny – SIMATIC S7-1200 PROMO

Programowanie, to jest po prostu umiejętność. Trzeba spędzić określoną liczbę godzin, aby tworzyć dobre programy. Ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia. Najlepiej ćwiczyć na rzeczywistym sprzęcie i najlepiej, aby ten sprzęt był wykonany w nowej architekturze. W przypadku sterowników firmy Siemens takimi urządzeniami są przede wszystkim S7-1200 oraz S7-1500. Jak pewnie wiesz, sterownik S7-1500 pojawił się około 2013 roku na rynku z przeznaczeniem do bardzo dużych i zaawansowanych aplikacji pod względem sterowania. Duże możliwości wiążą się z ceną. Do rozpoczęcia nauki związanej ze sterownikami PLC najlepszym wyborem będzie S7-1200. Jeżeli opanujesz już zagadnienia związane z tym modelem, to bez problemu poradzisz sobie z S7-1500. To co można zrobić na S7-1200, to można także wykonać na S7-1500. Kod można przenieść praktycznie jeden do jednego.

Jeżeli jesteś uczniem lub studentem i chcesz się rozwijać w kierunku związanym z automatyką i sterownikami PLC, to w takim razie mam dobrą informację dla Ciebie. Na moją prośbę sklep kamami przygotował zestaw edukacyjny lub jak ktoś woli zestaw startowy: Siemens SIMATIC S7-1200 PROMO (EDU).

Zestaw-startowy-s7-1200

Jest to tak naprawdę ten sam zestaw, tylko cena jest jeszcze niższa. Kwota, jaką trzeba zapłacić teraz za ten sprzęt to 299 zł brutto.

Sterownik jest w pełni funkcjonalnym urządzeniem (nie jest to żadna okrojona wersja). Sterownik potrzebuje podłączenia zasilania 24 VDC. Do tego celu możesz wykorzystać dowolny zasilacz, który dostarczy takie napięcie oraz prąd 1A lub więcej.

Nauka programowania

Przeznaczenie zestawu, to nauka programowania sterownika PLC. Sam zestaw startowy, to za mało. Potrzebujesz też jakiś materiałów, aby poznawać kolejne zagadnienia sterownika. I na pewno interesuje Cię strona praktyczna. Jeżeli chodzi o materiały, to tak:

Książka

Ten zestaw startowy został przygotowany do książki „Podstawy programowania sterowników S7-1200 w języku SCL”.

książka-Gilewski

Ta publikacja pokazuje praktyczne wykorzystanie wszystkich funkcjonalności, jakie oferuje sterownik S7-1200.

Szkoła PLC

Na bloku jest Szkoła PLC, gdzie pokazuje, jak w praktyce napisać kod programu do sterownia linią transportową.

szkoła-plc

W trakcie kolejnych lekcji poznajesz zagadnienie od strony teoretycznej i następnie zostaje ono wykorzystane przy pisaniu programu do tej linii. Pisanie kodu krok po kroku jest także przedstawiane na wideo. Aby wykonywać ćwiczenia w Szkole PLC, to może być wykorzystywany sprzęt.

Kurs wideo

Więcej na temat programowania w języku SCL znajdziesz w kursie Sterownik PLC w praktyce:

pl-usb-1p1-tia-1200-scl_sterownik-plc_w-praktyce-1

 

Podziel się tym wpisem na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Wykop

Komentarze

 1. Patryk

  Witam,
  Czy w zestawie znajduje się kabel do transmisji PLC – PC ?
  Pozdrawiam

  Powtórz
  1. Tomasz Gilewski (Autor postu)

   Kabelka ethernetowego nie ma. Jednak możesz użyć dowolnego kabla tego typu.

   Powtórz
 2. Student

  Czy w związku z tym ,że sterownik posiada wyjścia tranzystorowe, należy zabezpieczać je przed przepięciami, czy posiada on stosowne zabezpieczenia? Pozdrawiam

  Powtórz
  1. Tomasz Gilewski (Autor postu)

   Sterownik posiada wszelkie zabezpieczenia. Wystarczy podłączyć tylko elementy wykonawcze

   Powtórz
 3. Marcin

  Witam,

  Czy planuje Pan w bliskiej przyszłości ponowić akcję promocyjną, gdyż jest ona wycofana ze sklepu. Bardzo zależałoby mi na zakupie takiego zestawu w promocyjnej cenie.

  Pozdrawiam
  Marcin

  Powtórz
  1. Tomasz Gilewski (Autor postu)

   Za akcje promocyjne odpowiada sklep kamami.pl

   Powtórz

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Newsletter - Zapisz się i jako pierwszy otrzymasz najnowsze informacje