fbpx

Książka – Szkoła programisty PLC. Sterowniki Przemysłowe

ksiazka-siemens-s7-1200-simatic-programowanie-plc

Sterowniki PLC już od połowy XX wieku zajmują się sterowaniem maszyn i linii technologicznych w różnego rodzaju fabrykach. Zastanawiasz się, w jaki sposób dostaniesz się do fabryki w celu uruchomienia takiej aplikacji? Wiem, że zdajesz sobie sprawę, iż początkujący programista może mieć trudności z pracą na rzeczywistym obiekcie. Jednak narzędzie Factory IO bardzo dokładnie odwzorowuje obiekt, na którym trwają zazwyczaj prace uruchomieniowe. W tej książce będziemy korzystać z tego narzędzia, więc poczujesz się jak prawdziwy programista PLC. Nie zauważysz żadnej różnicy z punktu widzenia twórcy kodu programu.

Szkoła programisty PLC. Sterowniki Przemysłowe

Przygotowałem dla Ciebie nową książkę, która ma na celu przedstawienie kompletnego procesu tworzenia aplikacji. W ramach lektury zostanie wykonany w praktyce kompletny projekt przemysłowej linii transportującej palety na przenośnikach rolkowych.

ksiazka-siemens-s7-1200-simatic-programowanie-plc

Niniejsza publikacja została przygotowana w taki sposób, w jaki w realiach firmy są przygotowywane i realizowane projekty. Zaczniemy od zapoznania się ze sprzętem, poznania jego budowy i działania. Książka opiera się na sterowniku PLC rodziny SIMATIC S7-1200 firmy Siemens. W dalszej części znajduje się opis elementów składowych, w tym przypadku linii przemysłowej. Następnie są przedstawione założenia projektowe, czyli opis tego, co powinna wykonywać i jak działać aplikacja.

Kolejny ważny krok, który jest jeszcze w tej chwili pomijany przez większość osób, to inżynieria oprogramowania. W dużym skrócie jest to opracowanie na papierze analizy pracy linii i ostatecznego algorytmu pod kątem implementacji w sterowniku PLC. W tej książce znajdziesz opis, jak to wszystko jest realizowane.

Dalsza część książki zawiera praktyczną ilustrację procesu realizacji kodu programu, którego celem jest wykonanie założeń projektowych. Przedstawiona linia technologiczna jest dość rozbudowana, więc jest także potrzebna wiedza teoretyczna. Aby Czytelnik mógł lepiej przyswoić zagadnienia, książka została przygotowana w formie lekcji. Przed realizacją danego punktu z założeń projektowych jest przedstawiany teoretyczny opis informacji, które są niezbędne do praktycznego wykonania tego punktu. Lekcje zostały tak przygotowane, że materiał jest przedstawiany od najłatwiejszych i najważniejszych zagadnień do najtrudniejszych. W każdej lekcji znajdują się również wskazówki na temat tego, jak sprawdzić poprawność wykonywania utworzonego kodu programu. Kod programu jest pisany w języku wysokiego poziomu, czyli w języku SCL.

Publikacja zawiera także rozdział odnoszący się do bezpieczeństwa maszyn i procesów. Większość młodych programistów – automatyków nie spotkało się podczas swojej edukacji z takim zagadnieniem. Jest to ważne zagadnienie, ponieważ firmy potrzebują maszyn spełniających odpowiednie normy. Z tej książki dowiesz się najważniejszych informacji na ten temat.

Książka przedstawia nowe podejście do realizacji projektów z dziedziny automatyki, które już wkrótce będzie standardem. Wyprzedź konkurencję i sprawdź, jak można szybko i z wysoką jakością pisać kod programu.

Podczas lektury tej książki poznasz jak wygląda:

 • Budowa i działanie sterownika Siemens S7-1200
 • Korzystanie z oprogramowania TIA Portal i FactoryIO
 • Konfiguracja narzędzi wykorzystywanych przez programiste PLC
 • Podstawy projektowania linii technologicznych
 • Inżynieria oprogramowania i dobre praktyki programistyczne
 • Konstrukcje języka SCL i struktury danych
 • Korzystanie z urządzeń zewnętrznych
 • Testowanie aplikacji i eliminacja błędów
 • Zagadnienia związane z oceną ryzyka i bezpieczeństwem maszyn

Zapoznaj się ze spisem treści tej książki.

Jeżeli chcesz poznać praktyczne zagadnienia związane z programowaniem sterownika PLC oraz ich wykorzystaniem podczas realizacji projektów w zakładach przemysłowych, to w takim razie ta publikacja jest dla Ciebie.

Wejdź na stronę wydawnictwa  Helion i zamów już teraz książkę Szkoła programisty PLC. Sterowniki Przemysłowe. Do końca lutego 2017 książka jest w przedsprzedaży, co wiąże się z niższą ceną.

Podziel się tym wpisem na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Wykop

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Newsletter - Zapisz się i jako pierwszy otrzymasz najnowsze informacje